Pompy ciepła

To urządzenia grzewcze nie wytwarzające ciepła samodzielnie a umożliwiające jego pobór z ziemi, wody bądź powietrza. Ciepło pobrane przy pomocy pomp w postaci przekształconej – grzewczej można wykorzystać w budynkach.

Pompy są tanie w eksploatacji i działają automatycznie. Odpowiednio dobrana pompa ciepła do budynku, może stanowić samodzielne źródło ogrzewania bądź współpracować z istniejącym już w budynku kotłem.

Urządzenia te stanowią dość duży koszt inwestycyjny, jednak ich rezultaty przewyższają konieczny nakład finansowy. Odpowiednio dobrana moc i wielkość zminimalizuje straty ciepła a tym samym przyśpieszy zwrot kosztów instalacji.

Pompy ciepła – zalety:

– są łatwe w obsłudze,

– stanowią darmową energię z powietrza, wody czy gruntu,

– nie powodują emisji zanieczyszczeń,

– skuteczność działania również przy niskich temperaturach zewnętrznych,

– wysoka jakość połączona z długą żywotnością urządzenia,

– opcja kompilacji z istniejącymi już urządzeniami

Zapotrzebowanie na ciepło zależy od powierzchni domu lub lokalu, materiału wykorzystanego do budowy oraz rozmieszczenia drzwi i okien.

Obecne na rynku pompy ciepła są wysoce ulepszone technicznie, estetyczne a ich obsługa jest ułatwiona poprzez zamontowane duże wyświetlacze.

Zapraszamy do kontaktu a doradzimy jak dobrać elementy aby osiągnąć optymalny efekt działania, dobierzemy odpowiednią moc, dokonamy analizy termicznej i przedstawimy indywidualne rozwiązanie w postaci projektu.